Donosiciel #5

Witajcie Alarańczycy!

Prezentujemy Wam garść nowinek, w których tym razem przeważają doniesienia z Równiny Maurat. Oj, działo się tam, działo! W dzisiejszym wydaniu znajdziecie między innymi: romantycznej historii między wampiratem a elfką ciąg dalszy, tajemnice flory która rośnie na przekór prawom natury, śledztwo w sprawie podwójnego morderstwa w Demarze, morowego dziada, królową pająków i wiele, wiele innych.
Zapraszamy do lektury!

Jadeitowe Wybrzeże

“W powietrzu wisi wizja rozłąki, powoli materializująca się w więzy zaciskające się na sercach wielkiego Barbarossy i wdzięcznej Kiraie. Dwójka spędza ze sobą wieczór – przy świecach, z koreczkami przygotowanymi przez samego pirata, winem i biżuterią, które okazują się mieć ogromne znaczenie, z tańcem oraz z muzyką rozbrzmiewającą tylko w ich głowach. Oboje czują, że to może być ostatni raz, kiedy są ze sobą tak blisko. I rzeczywiście, wszystko na to wskazuje, gdyż w tym samym czasie ojciec Kiraie nawiązuje kontakt z piratami Barbarossy. Obchodzi się bez rozlewu krwi, poza oczywiście tą ze statków leońskich. Czy jego przybycie i odzyskanie córki oznaczać będzie koniec romantycznej przygody?”

~H&K

Turmalia

W Turmalii bibliotekarka Winka usiłuje rozwiązać tajemnicę drzewa, które wyrosło pośrodku biblioteki bez dostępu do gleby, światła i wody. Niestety konwencjonalne źródła wiedzy nie zaspokajają jej ciekawości. Co jeśli zacznie szukać głębiej? Czy tajemnicza WeKona, Kyrdianka służąca duchowi Agaiju, udzieli jej satysfakcjonujących odpowiedzi?

~H&K

Demara

Tymczasem w Demarze przesłuchanie dalej trwa. Inspektor McColley nie spocznie dopóki nie pozna prawdy – zarówno tej dotyczącej makabrycznych morderstw jak i roli, jaką odegrał w nich lord Fobos. Czy kotołaczka okaże się wierną pracownicą i nie wyjawi tajemnic lorda? Co zwycięży w jej kociej duszy – oddanie pracodawcy czy poczucie sprawiedliwości?

Jednocześnie wampir, który w końcu położył blade dłonie na upragnionej soczewce, oddaje się dalszym eksperymentom. Czy uda mu się dokończyć budowę mikroskopu przed kolejnym morderstwem?

~H&K

Valladon

“Dziewczyny w końcu wpadły w łapska magów. Zaprowadzone w mroczne tunele, stają się świadkiem kolejnego niezwykłego zjawiska. Z wieży coś się uwolniło, przeniknęło miasto zamrażając je na sekundę. Tunele zaczęły żyć, wysłannik magów zamienił się w dziwny, krwiawiący złotem twór. Zaś w jego żołądku odnajduje się Oczko. Czy uda mu się wydostać na zewnątrz? Kerhje próbuje ratować małego przyjaciela, zaś jej towarzyszka musi zmierzyć się z oskarżeniami wobec całego zakonu. Czy jest jakakolwiek nadzieja? Cóż… Być może jest nią Seviron – kolejny Krwawy Kapłan, wysłany Hashirze na pomoc. Miejmy nadzieję, że będzie wiedział co robić.”

~H&K

Serenaa

„Pamiętacie plan Carso dotyczący przeniesienia Salazara do innego więzienia? Dzięki działaniom Escrim nie powiódł się. Mistrz Złodziei ma na swoim koncie kolejną ucieczkę z niewoli, a strażnicy, którzy go transportowali… przez jakiś czas mogą spojrzeć na wszystko z innej perspektywy – takiej, którą częściowo przysłaniają im metalowe kraty. Salazar do ucieczki użył magii ukrywanej przed innymi, a jako miejsce spotkania wybrał zaufany lokal. Pytanie, czy gwardziści będą tam tak samo mile widziani, jak on, nawet gdy okaże się, że z nim współpracują? I czy przez taką współpracę reputacja Salazara nie ulegnie zmianie, gdy dowiedzą się o niej inny złodzieje?”

~Salazar

Nowa Aeria

Sprzedawca, którego kram widzi tylko panterołaczka i diable interesy, kiedy w półświatku władza zaczyna drżeć w posadach. Ktoś chce ją przejąć! Ale co tam tajemnice, gdy papierośnica z grawerem w postaci panterzej łapki (panterzej, nie kociej! Zapamiętajcie, jeśli miłe Wam życie) ląduje w dłoniach diabła, jako prezent od Kimiko. Cóż, pewnie się przyda, skoro poprzednią mu ukradła. Nie nacieszy się nią jednak długo, gdyż po chwili… Pantera i diabeł lądują w jednej balii! Na dodatek wypełnionej zimną wodą. Cóż, futrzaki lubią się bawić, czyż nie? A kto by zabawy tak uroczemu stworzeniu odmówił? Wciągnięty siłą do wody diabeł musi się więc poddać.”

~H&K

Mroczne doliny

“Morowy Dziad prowadzący za sobą orszak szczurów wkracza do szpitala, by odebrać życie jego pacjentom. Tak postrzega go Mitra, błogosławiony i nekromanta, który jest świadkiem tego przerażającego zdarzenia. Zdarzenia, za którym w rzeczywistości stoi Gregevius, anioł światła (choć może lepiej powiedzieć śmierci?). Ile istnień zgaszą, jeśli połączą swoje siły? Czy znajdą wspólny język i czy będzie to język zniszczenia?”

~H&K

Ruiny Nemerii

“Lustereczko powiedz przecie, kto jest najlepszą siostrą na świecie? Krasnoludzica Quilithea reaguje dużym entuzjazmem na nowo odkrytą bliźniaczkę, jednak Izaura nie popiera jej radości. Byłoby z tego srogie mordobicie gdyby nie czary Amaranty, które pozwalają blondynce nieco ochłonąć. To, co następuje później jest jeszcze bardziej zaskakujące. Nordka rozpoczyna lekturę i nie ucieka z krzykiem, kiedy kończą się obrazki…”

~H&K

Łzy Rapsodii

Marvel podczas polowania zamienił się w lisa i niosąc triumfalnie swoją zdobycz, zupełnie zapomniał wrócić do człowieczej formy. Na szczęście Nivalia zna mowę zwierząt. A może na nieszczęście? Jak zareaguje rudy cwaniaczek na jej próbę nawiązania kontaktu? Czmychnie, prychnie czy postanowi w końcu powiedzieć prawdę?”

~H&K

Błyszczące Jezioro

“Królowa pająków Avarralie, diabeł Fergus i demoniczna syrena Nimfea. Czy można sobie wyobrazić bardziej przerażającą trójkę? Z całą pewnością Jurij, który znalazł się pomiędzy nimi w opuszczonej chacie nie może. Jeżeli dodamy do tego półmrok i syrenie szkielety otrzymamy scenę jak z prawdziwego horroru.”

~H&K

Elisia

“Urok osobisty rozpuszczonego książątka potrafi zniechęcić nawet najbardziej zrównoważoną tygrysicę. Sherani do takich nie należy i postanawia zostawić małego Vertana samego sobie. Tymczasem chłopczyk – lub raczej mężczyzna w ciele dziecka – spotyka kogoś, kto może mu pomóc zdjąć klątwę. Czy widzenie szalonej staruszki okaże się prawdziwe?”

~H&K

Efne

“Miłosnych uniesień ciąg dalszy! Poeta Kinalali wciąż przeżywa nowo odkrytą miłość i obnaża tajemnice swojego serca przed niczego nie spodziewającą się Funtką. Jak dziewczyna zareaguje na te rewelacje? Czy maie będzie w stanie ubrać swoje uczucia w słowa, które dotrą do zwyczajnego człowieka? A może więź między nimi jest tak silna, że nie potrzebuje słów?”

~H&K

“W posiadłości rodziny Mandeville panienka Aureola zostaje obudzona wspaniałymi wieściami. Mama wróciła. Lecz to nie jedyna atrakcja rozpoczynającego się dnia. Wkrótce, po śniadaniu, rodzina ogląda pokaz niewolników, wśród których wszystkich oczarowuje nieco niezdarna Nevaeh, z głosem którego nie sposób zapomnieć. I który toruje jej drogę do nowego życia. Życia wśród Mandevillów. Bardka zostaje kupiona i wkrótce oddana pod opiekę zarządcy Rianella. Poznaczony niebieskimi tatuażami mężczyzna oprowadza “nowy nabytek” po posiadłości. Czy życie u nowego właściciela będzie lepsze niż poprzednie? I co oznacza tajemnicza karteczka wciśnięta w dłoń bardki przez jej poprzedniego pana?”

~H&K

To wszystko w dzisiejszym wydaniu Donosiciela. Pozdrawiamy Was (tym razem burzowo) i życzymy miłego weekendu! Do zobaczenia za tydzień!

Komentarze możecie zamieszczać TUTAJ

Hashira i Kerhje