Donosiciel #10

Kochana Alaranio!

Zapraszamy do świata cudów i dziwów, egzotycznych księżniczek, wojowników w igloo, smokołaków, nieco szalonych wynalazców, szlachetnych rycerzy i szykujących bal (ach, cóż to będzie za bal!) szlachciców. W dzisiejszym wydaniu ofiarowujemy Wam garść najbarwniejszych szkiełek z alarańskiego kalejdoskopu. Miłej lektury!


Menaos

„Co za urocza rodzina! Przedstawiciele trzech ras razem na codziennym spacerze. Z tym że wcale nie łączą ich więzy krwi! Mogą tak tylko wyglądać w oczach mieszkańców Menaos. Cóż, ciężko być rodziną, gdy zna się jej członków tylko dzień lub kilka godzin. To nie przeszkadza jednak naszej trójce w zgodnym poszukiwaniu skradzionej alchemiczce księgi. A współpraca popłaca, podobnie jak znajomość z młodym panterołakiem! Gdyby nie on Sanaya miałaby większe problemy z odkupieniem księgi w lombardzie i dowiedzeniu się czegoś o złodzieju. Tymczasem wszystko układa się pięknie, choć powoli. Złodziej zostawił po sobie ślady…”

~H&K&S

Księstwo Karnstein

„Ach, muzyka, tańce, pyszne jedzenie, piękne panie oraz przystojni kawalerowie… i trup gospodarza na środku sali! No i… latające kuropatwy? Niby spokojny wieczór stał się dla naszych bohaterów tragedią. Loneyethe jak zawsze próbowała dodać nieco smaczku w postaci drobnego skandalu, jednakże większą uwagę przykuła Gaia ze swoimi magicznymi sztuczkami. Wybryki obu pań to jednak nic w porównaniu do tajemniczej śmierci gospodarza i głosu, który zapowiedział im, że muszą grać, aby już nikt inny nie zginął! Czy nasz skrytobójca Ritsel jest w to zamieszany, a może najbardziej przydatny w kwestii poszukiwania motywu mordercy? Alesperta już znalazł pierwszą kopertę z zadaniem. Jak to się może potoczyć dalej? Czy wszyscy może, aby przetrwać, zwrócą się przeciwko sobie…? ”

~Jane

Jadeitowe Wybrzeże

„U ujścia rzeki Starii troje rodzeństwa rozkoszuje się bogactwem Złotej Oazy – targu, na który ściągają kupcy z całej Alaranii, a towary które sprzedają pochodzą nawet spoza jej granic. Podczas gdy beztroska Nutria zajada się smakołykami nad wodą, jeden z jej braci nieświadomie zbliża się do niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą przebywanie na targu niewolników. Przybywa ono z wyspy, o której nikt wcześniej nie słyszał, w postaci przekonanej o własnej boskości Ziharri – źródła potężnej mocy. Świadomy jest tego Øra, dla którego los jest przekorny i nie pozwala mu zapomnieć o własnym pragnieniu sprawiedliwości. Przez pomyłkę przemieniona przechodzi pod jego opiekę, na którą ten się decyduje, przecinając demonstracyjnie jej więzy. Nie może przecież pozwolić, by ktoś traktował żyjącą istotę jak artefakt na sprzedaż. Jakie będą skutki tej decyzji?”

~H&K&S

Turmalia

„Bogowie to całkiem fajna sprawa. O ile są bogami, a nie tajemniczymi fioletowymi istotkami, które zrzucają z nieba bochny chleba wygłodniałym niedźwiedziołakom, a od uzdrowicielek zabierają demoniczne „choroby”. Wtedy to tajemnicze fioletowe istotki są fajne. Świadomy jest tego Bua, którego rozmyślania o zjadaniu przyjaciół przerywają takie cuda, a potem odejście Anny. Czy to możliwe, by i szaleństwo dnia postanowiło dać sobie już wolne?”

~H&K&S

Góry Dasso

“Jeżeli nie mówisz nie, mówisz tak. Taką filozofią kierowała się Nyllef, postanawiając pocałować Akiego i sprawdzić jak działa mistyczna moc pocieszającego pocałunku. Wojownik z Klanu Sowy natomiast wcale nie zamierza wyprowadzać jej z błędu! Co więcej, jego policzki robią się coraz bardziej rumiane i gorące, co dziewczyna bierze za postępujące zakażenie i na (jego) nieszczęście pakuje go na magicznie wyczarowane sanie. Może następnym razem Aki!”

~H&K&S

Ekradon

„W otoczeniu Zgniłka i Verdena nieustannie coś się dzieje. Potyczka z woźnicami, ucieczka przed strażnikami prawa, pościgi, wybuchy. Tym razem trafili do karczmy, gdzie nietolerancja jest silna, a obowiązkowa bójka w akompaniamencie karczmiennych krzyków już się odbyła. Tymczasem między bohaterami wykształca się pewnego rodzaju sympatia. Współczucie dla przemienionego elfa, czy może solidarność rasowa? Tego nie wie nawet Verden.”

~H&K&S

Opuszczone Królestwo

“Sielanka oraz poczucie wolności i spowodowana przez nie radość młodej Rakel nie zdołały potrwać zbyt długo. Wcale nie tak daleko od Valladonu ją i jej demonicznego towarzysza napotkało już niebezpieczeństwo: rozjuszona, potężna i niezwykle niebezpieczna istota astralna. By ochronić dziewczynę, Lucien musiał pokazać swoją groźniejszą stronę. Jak zareaguje na to czarnowłosa? I kim jest tajemniczy jeździec, który nadjechał wraz ze zjawą?”

~H&K&S

Równina Maurat

“Posłuchajcie opowieści o zachwycającej księżniczce z dalekich krajów, człowieku w ciele pantery i przystojnym wojowniku, który wyrusza tropem wyklętej następczyni tronu. Kiedy dziewczyna zostaje pojmana przez panterołaka Talena, nie ustaje w walce. Uciekając przed nim wpada na Sadika, który wyruszył jej tropem z Na’Zahiru. Jej oprawca nie zamierza jednak tak łatwo wypuścić ofiary z rąk – pod postacią czarnej pantery szykuje się do ataku! Czy królewska biegłość w sztuce dyplomacji wystarczy by zażegnać zbliżający się rozlew krwi?”

~H&K&S

Efne

“Wieczorek z muzyką na dworze państwa Mandevillów już się rozpoczyna, a wraz z nim nasila się sympatia Rianella do nowego nabytku w służbie, bardki Nevaeh. Elf wręcz nie może się doczekać, kiedy zobaczy ją w nowej sukni. W międzyczasie natomiast panienka Aureola została prawie przyłapana na szykowaniu na przyjęcie… niespodzianki, która może nie przypaść do gustu jej rodzicom. Co takiego jest w planach młodej niebianki? I czy uczucie pomiędzy dwójką służących faktycznie zaistnieje?”

~H&K&S

Meot

„Spieczony na truskawkę książę i wymalowana miedzią najemniczka docierają do Meot – miasta w którym akurat przyszło świętować turniej rycerski. Żar lejący się z nieba i ogólna wesołość pozbawia mieszkańców zdrowego rozsądku, a przynajmniej instynktu samozachowawczego. Dzielna Sherani toruje drogę swemu księciu, który marzy, by samemu wziąć udział w zawodach. Piękna Sherani gromkimi komentarzami przyciąga uwagę świętujących. Lady Sherani wpada w oko sir Apolinaremu! To dla niej ta piękna róża, to dla niej będzie walczył, to na nią będzie czekał w swym namiocie. Czy się doczeka?”

~H&K&S

Teravis

“Lord Protektor!… nie wiadomo czego chce. Czyżby proponował Crewilowi współpracę? Trudną misję poza granicami miasta? A może o coś go oskarża? Jakkolwiek by nie było i na co by się ostatecznie nie zdecydował (może wybierze zestaw powiększony z wieloma opcjami na raz?) razem z młodym wynalazcą wpadną po uszy także Iru oraz Melika, obie na swój sposób nieświadome co dookoła się dzieje…”

~Kana


Tym samym kończymy dzisiejsze wydanie Donosiciela. Wyruszamy na poszukiwania kolejnej porcji plotek i skandali, historii wzniosłych tryumfów i prozaicznych upadków. Do zobaczenia za dwa tygodnie!

Hashira, Kerhje i Satharin