Donosiciel #1

WITAJCIE ALARAŃCZYCY!

Od dziś z dumą prezentujemy Wam Donosiciela – przegląd nowinek, który będzie ukazywał się w dwutygodniowych interwałach. Będzie to podsumowanie najciekawszych wydarzeń minionych tygodni i zbiór najaktywniejszych wątków. Zaszczytną rolę podglądaczek zajęły Kerhje i Hashira. Czyli my! Wraz z pomocą innych dobrych dusz, będziemy zbierać podsumowania i umieszczać je co dwa tygodnie na łamach tej gazety.

Wy również możecie przyczynić się do powstawania Donosiciela lub przy jego pomocy informować innych jak wiele dzieje się w Waszym wątku! Wystarczy wysłać takie podsumowanie w prywatnej wiadomości do Kerhje albo Hashiry, a zostanie ono wplecione w kolejne wydanie gazety. Pamiętajcie, że same nie damy rady opisać wszystkich wątków, jeśli więc zależy Wam na konkretnych – pomóżcie! :)

Czekamy z niecierpliwością na Wasze wiadomości, a tymczasem uprzejmie donosimy, co następuje:

Kryształowe Królestwo

„Szepczący las wszystko widzi i wszystko słyszy. Krasnolud Nurdin, budując szałas opowiada o swojej podopiecznej, a wróżka Groszek pokazuje wszystkim, że dogadać się można nawet z pająkami.
Tymczasem wieszcząca przyszłość Deidre zaprzyjaźnia się z uciekającą przed obławą królikołaczką. Dokąd zaprowadzi ich ta znajomość?”

~ H&K

Jadeitowe Wybrzeże

„Na samotnej wyspie pośrodku oceanu tętni feeria barw i kształtów! Do szalonego pochodu wampiratów, kobiety-krowy i niebieskowłosego pachołka dołączyła maie powietrza o fioletowej skórze i rogach. W krzakach natomiast, przycupnięci za granicą wzroku czają się lekko spanikowana kotołaczka Kana i dwugłowy potwór Morengvarg, którego paszcze niemal w niczym nie zgadzają się ze sobą. Tak szalonego zgrupowania to miejsce nigdy jeszcze nie widziało!”

~ H&K

Leonia

„Uwaga mieszkańcy Leonii! Chowajcie swoje mieszki! W mieście grasuje kieszonkowiec! Na szczęście tym razem udało się odzyskać zgubę – zaklinaczka artefaktów Velatha skorzystała z mimowolnej pomocy dwóch przyjaciółek, które zażywały odpoczynku w parku. Czy ta powierzchowna znajomość rozwinie się w coś więcej? I jaką rolę odegra w tym wszystkim oszołomiona miksturami Vestra?”

~ H&K

Turmalia

“ Pech wyrzuciła woda na plażę. I można by tym wszystkim tłumaczyć krew, którą pokrył się piasek, gdyby nie okazało się, że prawdziwe niebezpieczeństwo wyłania się z mgły. Wyrwany ze szponów śmierci Bua ma dług u uzdrowicielki Alii. Niewidoma dziewczyna poświęca się dla zdrowia innych, lecz wkrótce okazuje się, że nieszczęście w postaci Anny jest zbyt silne, by wyjść z niego bez szwanku. Trójka naprzemiennie leczy się i rani. Niekończąca się historia. Lecz nie bezsensowna. Okazuje się bowiem, że walcząca z klątwą Anna odnajduje światełko nadziei. Wpierw jednak musiałaby przekonać towarzyszy, że jest w niej coś więcej niż szaleństwo.”

~ H&K

Demara

„Uwaga, mieszkańcy Demary! Miasto płonie. Płonie demarska krew, bogactwo, płonie stary porządek półświatka. Ulice ścielą się trupami. Strach narasta. Winna jest temu tajemnicza sekta, której członkowie umierają rozszarpani przez potwornego demona. Sprawę bada ponury Lord Fobos, wraz z niedawno zatrudnioną Mariką Ragrafford. Cukiernicy – chowajcie ciasteczka!
W innej części miasta trójka temperamentnych indywiduów przypadkiem połączyła swój los i wplątała się w konflikt dwóch największych mafiozów. Podczas gdy rzeźnik Satharin ostrzy broń na tętnice kolejnej porcji żyjących, wampirzyca Smilla usiłuje umoralniać, a tajemnicza Keira… chyba szykuje miastu kolejną niespodziankę. Czym zakończy się ta dziwaczna współpraca?”

~ H&K

Nieco dalej zaś… “Plan był idealny: wykorzystać naiwną panterołaczkę, która sama wpadła ci w ręce, a potem sprzedać ją z zyskiem. Jednak okazało się, że Kimiko to bardzo (a bardzo-bardzo) urocza bestyjka, a Dagon miewa jeszcze ludzkie odruchy. I tak z kupca i towaru tych dwoje stało się wspólnikami w zbrodni – duetem pięknym i niebezpiecznym. Kolejny plan był prosty i równie idealny co ten poprzedni: udając bogate małżeństwo wkraść się w łaski lokalnej arystokracji i zwinąć cenny magiczny obraz będący w posiadaniu jednego z lordów. Lecz i tu nastąpiły komplikacje… Ale jakie, to musicie przekonać się sami.”

~ Sanaya

Fargoth

„W kuźni dobrych manier miechy pracują pełną parą! Tioyoa używa swoich wdzięków w dosyć… niespotykany sposób, zyskując rosnące zainteresowanie podstarzałej aktorki, spadającej gwiazdy, nikogo innego jak samej panny Pellvalier. Czy kowalkom uda się coś ugrać na tej szytej grubymi nićmi maskaradzie?”

~ H&K

Równina Andurii

„W dalekim królestwie Shari rośnie płomień, wzniecony drobną iskrą rewolucji. Elestren Tiernan Melwynn, córka księżnej Morvoren opętanej przez złego czarnoksiężnika, usiłuje prowadzić nierówny bój o swoje życie i o swoje prawo do rządzenia. W ogień rewolty zrządzeniem losu wpadł Calathal, elitarny elficki najemnik, mający dług wdzięczności u Melwynnów, oraz czarodziejka Awel, adiutantka pewnego niezbyt rozgarniętego szlachcica. Jak potoczą się ich losy? Czy rewolta wygra? Ile krwi przeleje wojna domowa? I co najważniejsze, czy naprawdę rządy młodej rewolucjonistki okażą się dobre?”

~ Verden

Valladon

„Pustelniczka Kerhje i kapłanka Hashira dalej wypełniają wolę Matki, która zaprowadziła je aż do Valladonu. Z pomocą anielicy Aruviel zbierają informacje na temat niebezpiecznych, valladońskich magów. Co ze sprawą ma wspólnego „urzekający” i zdecydowanie groźny pijak, wyrzucony właśnie za próg? I dlaczego Hashira budzi się z dziurą w pamięci?”

~ H&K

Maagoth

„W leśnej gęstwinie Mniszek i Indigo zaczynają wcielać w życie swój plan. Władający pogodą mag stanowi spore zagrożenie, a sprowadzony na nich deszcz nie ułatwia sprawy. Mimo to wojowniczka nie traci ducha i przyczajona na drzewie wyczekuje sygnału by zaatakować. Tej nocy nikt w obozie nie zaśnie już spokojnie.”

~ H&K

Ekradon

“A to ci dopiero! Z lustra wyskakuje złodziej! Czy to gad czy to elf? Nie, to Zgniłek, hybryda, wraz z którą do miasta przybywają kłopoty. Czy mieszki mieszkańców są jeszcze bezpieczne? A może zielonoskóry i jego “wybawiciel” (podejrzanie szlachetny najemnik) obmyślą inny, nikczemny plan? Kto wie! Może tylko koci król, ale ten gdzieś zniknął.”

~ H&K

Ruiny Nemerii

„W Ruinach Nemerii w najlepsze trwa krasnoludzko-elficki przekładaniec sióstr. Izaura poznaje swoją bliźniaczkę Quillitheę, a Amaranta i Siyne wyjaśniają łączącą je relację. Atmosfera jest tak gęsta, że można by kroić ją nożem. Czy tak duże skupisko siostrzanych relacji może nie skończyć się mordobiciem? Czas pokaże!”

~ H&K

Szczyty Fellarionu

„Wilkołak, gadający kruk, łowca artefaktów i związana elfka – to więcej niż Wrony widziały przez ostatnie pięćdziesiąt lat! Jeżeli w grę wchodzi jednak zabicie nękających wioskę wampirów, wieśniacy są w stanie wybaczyć nawet takie dziwactwa Bjornolfowi i Ognaruksowi.”

~ H&K

Rapsodia

„Rapsodia jest tymczasem świadkiem rodzinnego zjednoczenia. Myszołaczka Nefretiti odnalazła wreszcie dawno zagubioną siostrę. Jak zniesie jednak nowinę o prawdziwej naturze Elion? I czy pokusa będzie w stanie wyjść z tej konfrontacji obronną ręką, nie łamiąc myszowego serduszka?”

~ H&K

Rododendronia

“Zaś do miasta, gdzie magia jest zarezerwowana tylko dla wybrańców przybywa młodziutki, pełen entuzjazmu listonosz Umm. Szukając adresata tajnego listu, natrafia na słynnego rycerza Eldana z rodu Tar Ancal oraz jego towarzyszkę Leę. Zafascynowany podgląda go, marząc by jego historia pojawiła się na stronicach ukochanej książki. I wtedy magia wymyka się spod kontroli. Pojawia mistrz Mezzrat, adresat listu. Tajemniczy jegomość o chłodnej aurze, lecz i miłych słowach najwidoczniej ma jakieś plany wobec słynnego Eldana. Czy mają one jakiś związek z treścią dostarczonego listu?”

~ H&K

Meot

„Spotkanie trzech cierni i kostura w Meot wydawać by się mogło zupełnie niedorzeczne. A jednak każdego z nich łączą interesy. Kiedy atmosfera robi się – dosłownie! – coraz gorętsza, nagle wszystkie plany przerywa coś nieoczekiwanego. Skrytobójczyni Jane, złodziej Ferren, Opiekun Riordian i członkini Zakonu Skały Eldrizze zostają zassani przez tajemniczą siłę i rzuceni na arenę. Kim są tajemniczy zakapturzeni magowie o mocy tak potężnej, by zapanować nad połową mieszkańców Meot?”

~ H&K

Efne

„Tymczasem ulubiony poeta Efne otrzymał tajemniczą walentynkę. Czy nasz wyjątkowy maie Kinalali naprawdę się zakochał? A może jest to tylko chwilowy poryw serca?”

~ H&K

Słowo na koniec

To już wszystko w dzisiejszym wydaniu „Donosiciela”! Cieszymy się z Waszego zainteresowania i z niecierpliwością wypatrujemy dalszego rozwoju wypadków, tych oczekiwanych oraz zupełnie niespodziewanych! Do zobaczenia za dwa tygodnie!

Hashira i Kerhje


Komentarze do tego wydania można zamieszczać: TUTAJ